Archiv

Zde najdete přehled, jak vypadaly kalendáře z jednotlivých ročníků. Autorům by mohl pomoci i přehledvšech přihlášených obrázků, tedy i těch, které se nakonec do kalendáře v daný ročník nedostaly. Pro lepší orientaci použijte níže filtrování podle jména autora obrázku. Pokusila jsem se také připojit stručné informace o konkrétních ročnících.

Autoři

Kalendář 2021

Aktuálně probíhající příprava kalendáře na nadcházející rok je v plném proudu - všechny informace, pokyny a přehled přihlášených obrázků najdete zde na samostatné stránce.

Obrázky v kalendáři? To je na vás, hlasujte prosím!

Všechny přihlášené obrázky

Kalendář 2020

Ve vedení projektu nástěnného kalendáře opět dochází k výměně a z toho plynou další změny a domlouvání... Opět, oproti předpokladům, je to na domluvu náročné a na poslední chvíli se řeší, že se změny dotknou i průběhu a organizace stolního kalendáře. Organizace stolního kalendáře zůstala nakonec úplně oddělena od ostatních projektů na Draci.info, vše se řešilo napřímo se mnou - přihlašování, hlasování, objednávky, placení, výroba i balení a rozeslání/rozdání. Společné rozeslání s nástěnnými kalendáři nakonec nedopadlo a vzhledem k jejich zadání do výroby poměrně pozdě a z toho plynoucí rozesílání na poslední chvíli, aby se stihlo do Vánoc, to asi bylo dobře.

Tento ročník byl k nabídnout k zakoupení pouze členům Draci.info, na e-shopu nabídnut k prodeji nebyl. Původně bylo v jednání s Kitty nadhozena jistá možnost "kontroly dodstatečné kvality", ale po odhlasování obrázků už na to nedošlo... A s ohledem na to, že členům se kalendáře prodávaly za cenu výroby, byly letos také úplně zrušeny odměny pro autory obrázků, které nemohl pokrýt prodej veřejnosti. I přesto se podařilo dát dohromady pěknou sbírku a výběr nebyl vůbec jednoduchý. Naštěstí se mi pro tento ročník už povedlo spustit nové, vizuálně příjemné, hlasování. Dalším velkým zjednodušením bylo zavedení pravidla přihlášení obrázků zasláním v tiskové velikosti, aby se po hlasování nečekalo na dodání obrázků autory. Aby to pro autory obrázků nebylo tak pracné, připravila jsem i šablony na úpravu a ořez obrázků na potřebný formát.

Obrázky v kalendáři

Všechny přihlášené obrázky

Kalendář 2019

Druhý ročník, oproti předpokladům, nebyl o moc méně náročný. V nástěnném kalendáři po deseti letech končí s organizací Dragarta a tento ročník si bere na starosti Kitty. Znovu se tedy řeší synchronizace projektů a znovu to není úplně jednoduché. Nakonec se ale povede a kalendář je na žádosti členů vyráběn, od tohoto ročníku ve zkráceném formátu 36 × 14 cm a s oboustranným tiskem. Také je toto první ročník, kdy se stolní kalendář dostal do prodeje veřejnosti přes e-shop Draci.info. Díky tomu Kitty také zavedla odměny autorům vybraných obrázků (kalendář zdarma pro autora titulky a každého kdo má 3+ obrázky uvnitř). I letos se povedlo zorganizovat společné rozeslání s nástěnnými kalendáři. Také jsou zavedeny kódy obrázků podle orientačního rozdělení na roční období. Hlasování probíhá formou vyplnění kódu obrázku do obří tabulky v google documents.

Obrázky v kalendáři

Všechny přihlášené obrázky

Kalendář 2018

První ročník stolního kalendáře začínáme s formátem 41 × 14 cm a jednostranným tiskem. Chvílemi je organizace celkem napínavá pro odlišné představy o průběhu a vedení mých, Dragarty coby organizátora nástěnného kalendáře a adminky Kitty. Ale projekt se povede dotáhnout do konce a kalendáře skutečně vyrábím a předávám Dragartě k rozeslání/rozdání spolu s těmi nástěnnými.

Obrázky v kalendáři

Všechny přihlášené obrázky