Kalendář na 2022

Zde najdete všechny potřebné informace kolem ročníku kalendáře na rok 2022. Začneme podmínkami a popisem průběhu organizace, pokyny kolem přihlašování, dále zde najdete informace o odměnách pro autory vybraných obrázků a také návod, jak si kalendář objednat. Pro lepší orientaci v přihlášených obrázcích použijte níže filtrování podle jména autora obrázku. Pokud se potřebujete podívat, které obrázky už v kalendáři byly (a tedy nemohou být zařazeny znovu), mrkněte se prosím do Archivu.

Díky a budu se těšit! V případě nejasností nebo nesrovnalostí mi libovolným způsobem pište.

~ Samantha
artOfSamanthaDragon@gmail.com

Obsah

Průběh a pravidla

Podoba

Termíny

V případě komplikací může dojít na prodloužení termínů.

Přihlašování obrázků

Požadavky na obrázky
Šablony

Pro ulehčení výběru nejlepšího výřezu a kontrolu velikosti obrázků jsem připravila šablony na všechny pozice v kalendáři. V textovém dokumentu README.txt najedete instrukce ke správnému použití šablon (pokud vám online zlobí kódování, zkuste si soubor stáhnout).

Postup přihlášení obrázků

Přihlášení i letos probíhá formou e-mailu na adresu artOfSamanthaDragon@gmail.com s předmětem obsahujícím slova „stolní kalendář“ a následujícím obsahem:

 1. přihlášené obrázky v tiskové kvalitě (pokud se obrázek vztahuje ke konkrétnímu dni, napište to prosím)
 2. komentář k jednotlivým přihlášeným obrázkům s výběrem kategorie Jaro, Léto, Podzim, Zima nebo Univerzální (pouze za účelem zpřehlednění hlasování, bude v této kategorii umístěn pro hlasování) – titulní obrázek je bez kategorie
 3. obrázkovou ikonu o rozměru 236 × 236 pixelů pro autorskou stranu (náhled z minulých ročníků)
 4. údaje pro autorskou stránku (e-mail a jeden web – osobní, FB, dA nebo cokoliv jiného)
 5. případný souhlas majitele charakteru na obrázku

Není nutné přihlašovat všechny obrázky najednou, můžete klidně posílat po částech nebo již přihlášený obrázek aktualizovat. Za přihlášený ale bude považovaný pouze takový obrázek, od kterého budou zaslána tisková data.

Pro zjednodušení nebude letos nutné zdvojeně přihlašovat obrázky i přes fórum. Přehled aktuálně přihlášených obrázků je k nalezení ve speciální sekci webu (níže).

Hlasování o výběru a umístění obrázků

Hlasování bude i letos probíhat opět přihlášením se do hlasovátka. Počítání hlasů, výběr obrázků a určení jejich pořadí bude fungovat stále stejně - tj. obrázky s celkově nejvyšším počtem hlasů rozmístit podle nejlepší shody hlasujících. Čím více hlasujících, tím lépe, tak se nestyďte a přihlašte se! Po přihlášení do poroty a otevření hlasování vám na e-mail zašlu přihlašovací údaje a pokyny.

Odměna pro autory obrázků

Je asi celkem logické, že autorům obrázků, které činí tento kalendář tak unikátním, je třeba za jejich vložená díla nabídnout alespoň malou motivační odměnu. V dřívějším ročníku se ukázalo, že odměna formou kalendáře zdarma úplně nefunguje, letos proto (i po diskuzích před minulým ročníkem) chci zavést jednoduše finanční odměnu. A to férově za každou prodanou kopii umístěného obrázku.

Výše odměn

Celková výše odměny bude snadno vypočtena následovně: [počet prodaných kusů kalendáře] × [počet unikátních obrázků v kalendáriu] × [odměna za umístění obrázku v kalendáriu]. Například - pokud se kalendáře prodá 35 kusů, vy máte uvnitř jeden obrázek, bude vám příslušet odměna 35 Kč; pokud by se umístily 3 obrázky v kalendáriu, tak bude výše odměny: 35 kalendářů × 1 Kč/obrázek × 3 obrázky/kalendář = 105 Kč. A pokud máte navíc ještě ilustraci na titulní straně, tak se odměna navýší o: 35 kalendářů × 2 Kč/titulka = 70 Kč.

Odměny budou po skončení prodeje (tj. někdy před koncem roku) vypočteny a rozeslány na účty autorů. S autory ze Slovenska se budeme muset domluvit individuálně, podle vzájemných možností (PayPal, účet atd.).

Cena kalendáře a poštovné

Cena kalendáře

Na výrobní cenu kalendáře má zásadní vliv kolik stejných kalendářů se bude vyrábět. Proto zde uvádím ceny pro různá realizovaná množství. Za jakou cenu se bude kalendář skutečně objednávat, to přímo závisí na tom, kolik kusů předobjednávek se shromáždí. Je proto v zájmu všech dopředu ohlásit vážný zájem o daný počet kalendářů, všichni tak mohou mít kalendáře za lepší cenu. Více podrobností níže v povídání o předobjednávkách.

Cena kalendáře pokrývá náklady nutné na fyzickou výrobu kalendáře – tedy tisk, řezání, výrobu stojánku a vazbu. Letos nově je cena kalendáře navýšena pouze o odměny autorům obrázků, přesný rozpis částek najdete v sekci odměn. Povedlo se mi zamluvit část materiálu za lepší cenu, rozdíl oproti loňským cenám není tak velký. Stále platí, že na organizaci projektu, přípravu grafiky, zajištění výroby, přípravu a provoz webu atd. nejde z vybraných prostředků nic.

Kalendáře nejsou určeny k dalšímu prodeji! Prodej pro veřejnost je vyřešen odděleně zde: draci.porepublice.cz

Pokud by někdo chtěl/potřeboval doklad, tak ať dá vědět ideálně rovnou v objednávacím vzkazu.

Poštovné

Hotové kalendáře bude možné vyzvednout nebo poslat po ČR následujícími způsoby:

způsob dopravy pro počet kalendářů cena potřebné údaje
osobně na sletu v Praze (konání sletu bude upřesněno) libovolný 0 Kč předem ohlásit účast
osobně na sletu v Brně (konání sletu v anketě) libovolný 0 Kč předem ohlásit účast
osobně u mě, Praha libovolný 0 Kč napsat mi a domluvit si kdy
poslat spolu s objednávkou od Dragarty (poštovné bude upřesněno u Dragarty) libovolný 0 Kč napsat mně i Dragartě o sloučení objednávek
Zásilkovna, výdejní místo / Z-point / Z-box libovolný 89 Kč jméno a příjmení příjemce, telefon/mail (kam přijde vyzvedávací kód) a adresu/číslo vybraného výdejního místa
PPL, výdejní místo (ParcelShop) libovolný 90 Kč jméno a příjmení příjemce, telefon, mail a adresu/číslo vybraného výdejního místa
Doporučené psaní České pošty ekonomické na adresu 1 ks 82 Kč jméno a příjmení příjemce, adresu
Doporučené psaní České pošty ekonomické na adresu 2-3 ks 88 Kč jméno a příjmení příjemce, adresu
Doporučené psaní České pošty prioritní na adresu 1 ks 92 Kč jméno a příjmení příjemce, adresu
Doporučené psaní České pošty prioritní na adresu 2-3 ks 98 Kč jméno a příjmení příjemce, adresu
Balík na poštu České pošty na pobočku pošty libovolný 160 Kč jméno a příjmení příjemce, telefon, poštu
Balík do ruky České pošty na adresu libovolný 180 Kč jméno a příjmení příjemce, adresu, telefon
PPL kurýr na adresu libovolný 140 Kč jméno a příjmení příjemce, adresu, telefon

Hotové kalendáře bude možné poslat na Slovensko následujícími způsoby:

způsob dopravy pro počet kalendářů cena potřebné údaje
Zásilkovna, výdejní místo / Z-point / Z-box libovolný 111 Kč jméno a příjmení příjemce, telefon/mail (kam přijde vyzvedávací kód) a adresu/číslo vybraného výdejního místa

Objednání kalendáře

Předobjednání

Předobjednávky jsou ukončeny, kalendáře už jen možné objednat formou platby. Zamluvený počet = 40 ks

Předobjednání proběhne bezprostředně před ostrým objednáváním kalendářů za účelem určení ceny kalendáře. Cena kalendářů je výrazně ovlivněna tím, kolik se jich stejných vyrobí v jedné várce. Nahlášením vážného a reálného zájmu o daný počet kalendářů bude možné stanovit kolik se přibližně bude kalendářů vyrábět – a tedy jaká bude jejich cena.

Jednoduše řečeno:

Předobjednávka = ohlášení vážného a reálného zájmu o daný počet kalendářů

Pro vaši přibližnou představu, ročníku 2019 se mezi členy infa prodalo 29 ks stolních kalendářů, ročníku 2020 se členům prodalo 40 ks.

Objednání a platba

Platbu ze Slovenska a zaslání na Slovensko domluvíme individuálně. Platit bude možné buď na jiný účet nebo na PayPal. Zaslání pak doporučuji Zásilkovnou na výdejní místo (ověřeno, během dvou dnů na místě a také nejvýhodnější cena).

Na základě předobjednaného množství kalendářů vychází cena 200 Kč za kus kalendáře. Závazné objednání se pak skládá ze dvou kroků:

 1. Zaplacením za příslušný počet kalendářů, které si přejete dostat
  1. Částka: 200 Kč/ks vynásobte vaším počtem kusů a přičtěte odpovídající poštovné
  2. Účet: 479724093/0300 (POZOR, nejedná se o účet Draci.info)
  3. Variabilní symbol: 19201122
  4. Poznámka: do poznámky prosím připište svojí přezdívku na Draci.info
 2. Zasláním vzkazu/mailu obsahujícího následující informace:
  • Objednaný počet kusů kalendáře
  • Způsob převzetí

Přihlášené obrázky