Kalendář na 2023

Zde najdete všechny potřebné informace kolem ročníku kalendáře na rok 2023. Začneme podmínkami a popisem průběhu organizace, pokyny kolem přihlašování, dále zde najdete informace o odměnách pro autory vybraných obrázků a také návod, jak si kalendář objednat. Pro lepší orientaci v přihlášených obrázcích použijte níže filtrování podle jména autora obrázku. Pokud se potřebujete podívat, které obrázky už v kalendáři byly (a tedy nemohou být zařazeny znovu), mrkněte se prosím do Archivu.

Díky a budu se těšit! V případě nejasností nebo nesrovnalostí mi libovolným způsobem pište.

~ Samantha
artOfSamanthaDragon@gmail.com
@SamanthaDragon na Telegramu

Níže se nachází informace týkající se minulého ročníku.
Informace k novému ročníku budu postupně doplňovat.
Změny se budou týkat termínů, aktualizace cen, možností zasílání/vyzvednutí a drobné úpravy pravidel umožňující přihlášení ilustrací i od autorů mimo Draci.info.
Rozměry a požadavky na obrázky zůstávají stále stejné :)

Obsah

Průběh a pravidla

Podoba

Termíny

Termíny budou aktualizovány později.

V případě komplikací může dojít na prodloužení termínů.

Přihlašování ilustrací

Požadavky na ilustrace

Požadavky na ilustrace jsou aktuální.

Šablony

Šablony jsou aktuální.

Pro ulehčení výběru nejlepšího výřezu a kontrolu velikosti obrázků jsem připravila šablony na všechny pozice v kalendáři. V textovém dokumentu README.txt najedete instrukce ke správnému použití šablon (pokud vám online zlobí kódování, zkuste si soubor stáhnout).

Postup přihlášení ilustrací

Postup přihlášení je aktuální.

Přihlášení probíhá formou zaslání e-mailu na adresu artOfSamanthaDragon@gmail.com s předmětem obsahujícím slova „stolní kalendář“ a následujícím obsahem:

 1. přihlášené ilustrace v tiskové kvalitě (pokud se ilustrace vztahuje ke konkrétnímu dni, napište datum prosím)
 2. komentář k jednotlivým přihlášeným ilustracím s výběrem kategorie Jaro, Léto, Podzim, Zima nebo Univerzální (pouze za účelem zpřehlednění hlasování, bude v této kategorii umístěn pro hlasování) – titulní obrázek je bez kategorie
 3. obrázkovou ikonu o rozměru 236 × 236 pixelů pro autorskou stranu (náhled z minulých ročníků)
 4. údaje pro autorskou stránku (e-mail a jeden web – osobní, FB, dA nebo cokoliv jiného)
 5. případný souhlas majitele charakteru na obrázku

Není nutné přihlašovat všechny ilustrace najednou, můžete klidně posílat po částech nebo již přihlášenou ilustraci aktualizovat. Za přihlášený ale bude považovaný pouze takový obrázek, od kterého budou zaslána tisková data. Přehled aktuálně přihlášených obrázků je k nalezení ve speciální sekci webu (níže).

Hlasování o výběru a umístění obrázků

Pokyny k hlasování jsou aktuální.

Hlasování bude probíhat opět přihlášením se do hlasovátka. Počítání hlasů, výběr obrázků a určení jejich pořadí bude fungovat stále stejně - tj. ilustrace s celkově nejvyšším počtem hlasů rozmístit podle nejlepší shody hlasujících. Čím více hlasujících, tím lépe, tak se nestyďte a přihlašte se! Po přihlášení do poroty a otevření hlasování vám na e-mail zašlu přihlašovací údaje a pokyny.

Odměna pro autory ilustrací

Informace o systému odměn jsou aktuální.

Je jasné, že autorům ilustrací, které činí tento kalendář tak unikátním, je třeba za jejich vložená díla nabídnout odměnu. V dřívějších ročnících jsme zkoušeli i jiné formy odměn, ale nakonec ta finanční vychází nejlépe - a to férově za každou prodanou kopii umístěného obrázku.

Výše odměn

Celková výše odměny bude snadno vypočtena následovně: [počet prodaných kusů kalendáře] × [počet unikátních obrázků v kalendáriu] × [odměna za umístění obrázku v kalendáriu].

Odměny budou po skončení prodeje (tj. někdy koncem února) vypočteny a rozeslány na účty autorů. S autory ze Slovenska se domluvíme opět individuálně, podle vzájemných možností (PayPal, účet atd.).

Cena kalendáře a poštovné

Cena kalendářů se bude teprve kalkulovat!

Cena kalendáře

Na výrobní cenu kalendáře má zásadní vliv kolik stejných kalendářů se bude vyrábět. Proto zde uvádím ceny pro různá realizovaná množství. Za jakou cenu se bude kalendář skutečně objednávat, to přímo závisí na tom, kolik kusů předobjednávek se shromáždí. Je proto v zájmu všech dopředu ohlásit vážný zájem o daný počet kalendářů, všichni tak mohou mít kalendáře za lepší cenu. Více podrobností níže v povídání o předobjednávkách.

Cena kalendáře pokrývá náklady nutné na fyzickou výrobu kalendáře – tedy tisk, řezání, výrobu stojánku a vazbu. Letos nově je cena kalendáře navýšena pouze o odměny autorům obrázků, přesný rozpis částek najdete v sekci odměn. Povedlo se mi zamluvit část materiálu za lepší cenu, rozdíl oproti loňským cenám není tak velký. Stále platí, že na organizaci projektu, přípravu grafiky, zajištění výroby, přípravu a provoz webu atd. nejde z vybraných prostředků nic.

Kalendáře nejsou určeny k dalšímu prodeji! Prodej pro veřejnost je vyřešen odděleně zde: draci.porepublice.cz

Pokud by někdo chtěl/potřeboval doklad, tak ať dá vědět ideálně rovnou v objednávacím vzkazu.

Poštovné

Poštovné ještě není aktualizováno podle nových ceníků dopravců!

Přehledná tabulka možných způsobů doručení, včetně potřebných údajů, cen a pro jaký počet kalendářů jsou vhodná, najdete zde na novém webu.

Objednání kalendáře

Systém objednání a předobjednání se bude sjednocovat s objednávkami veřejnosti.

Předobjednání

Předobjednání proběhne bezprostředně před ostrým objednáváním kalendářů za účelem určení ceny kalendáře. Cena kalendářů je výrazně ovlivněna tím, kolik se jich stejných vyrobí v jedné várce. Nahlášením vážného a reálného zájmu o daný počet kalendářů bude možné stanovit kolik se přibližně bude kalendářů vyrábět – a tedy jaká bude jejich cena.

Jednoduše řečeno:

Předobjednávka = ohlášení vážného a reálného zájmu o daný počet kalendářů

Pro vaši přibližnou představu, ročníku 2019 se mezi členy infa prodalo 29 ks stolních kalendářů, ročníku 2020 se členům prodalo 40 ks.

Objednání a platba

Platbu ze Slovenska a zaslání na Slovensko domluvíme individuálně. Platit bude možné buď na jiný účet nebo na PayPal. Zaslání pak doporučuji Zásilkovnou na výdejní místo (ověřeno, během dvou dnů na místě a také nejvýhodnější cena).

Na základě předobjednaného množství kalendářů vychází cena 200 Kč za kus kalendáře. Závazné objednání se pak skládá ze dvou kroků:

 1. Zaplacením za příslušný počet kalendářů, které si přejete dostat
  1. Částka: 200 Kč/ks vynásobte vaším počtem kusů a přičtěte odpovídající poštovné
  2. Účet: 479724093/0300 (POZOR, nejedná se o účet Draci.info)
  3. Variabilní symbol: 19201122
  4. Poznámka: do poznámky prosím připište svojí přezdívku na Draci.info
 2. Zasláním vzkazu/mailu obsahujícího následující informace:
  • Objednaný počet kusů kalendáře
  • Způsob převzetí

Přihlášené ilustrace

Přihlášené ilustrace budu teprve doplňovat!